Projekt mieszkania na warszawskich Bielanach powstał na zlecenie pary ceniącej sobie prostotę, świeżość i unikalne detale. Układ mieszkania wyodrębnia salon, kuchnię połączoną z jadalnią, łazienkę, sypialnię, pokój dziecięcy oraz komunikację.


Dla właścicieli bardzo ważne było, żeby w każdym z pomieszczeń znalazło się miejsce na wyeksponowanie pięknych przedmiotów: przede wszystkim ręcznie robionej ceramiki, grafik i obrazów. Szałwiowo-kremowa kolorystyka zabudowy kuchennej jest na tyle subtelna, że stanowi świetną bazę do tego celu, a jednocześnie daleko jej do nudy i surowego minimalizmu. Zgaszona zieleń pojawia się również na tapicerce łóżka i w połączeniu z ciepłą bielą oraz drewnem dębowym oraz bukowym stanowi podstawę gamy barwnej wnętrza. Uzupełniają ją pudrowy róż i błękit, a także ciepłe akcenty w postaci koloru musztardowego i złotych dodatków. Wszystkie te odcienie przewijają się na ręcznie malowanym muralu w przedpokoju, który swoją formą świetnie podsumowuje estetykę wnętrza.


Istotna była oczywiście także funkcjonalność przestrzeni i duża ilość miejsca do przechowywania. W licznych wnękach pojawiły się ukryte zabudowy szaf, ale są one uzupełnione wolnostojącymi komodami, żeby nie przytłoczyć wnętrza dużymi gabarytami. Pozwoliło to zachować nieformalny i przytulny charakter, na którym zależało mieszkańcom.

Projekt: Marta Czeczko

Zdjęcia: Łukasz Nowosadzki / ARCHILENS

Using Format