Projekt butiku - Warszawa
Projekt sklepu w Warszawie
Projektowanie przestrzeni sklepowej

Butik PO3 powstał dla kolektywu młodych polskich marek zajmujących się modą i ręcznie robioną biżuterią. To jasne i świeże wnętrze z kobiecymi akcentami znajduje się w centrum Warszawy. Właścicielom zależało na przestrzeni, która miałaby charakter nieco mniej formalny niż zwykły sklep, w którym dobrze by się czuli zarówno oni, jak i przyszli goście.

Liczący nieco ponad 30 m2 lokal znajduje się przy ul. Poznańskiej. Nietypowy układ z wysoko położonymi oknami i obniżonym sufitem w znaczący sposób warunkował kolorystykę wnętrza. Istotne było, żeby mimo niewielkiej ilości światła dziennego uzyskać efekt jasnego i przestrzennego wnętrza – stąd przeważa tu biel, uzupełniona pudrowym różem i złotem. Podstawowym założeniem było wyeksponowanie ubrań, biżuterii i akcesoriów projektantów.

Podwieszone do sufitu drążki na wieszaki dodają lekkości i powiększają optycznie niewielką przestrzeń. Do ekspozycji biżuterii i dodatków wykorzystane zostały proste kubiki, które tworzą osobno oświetloną wyspę w centrum lokalu. Różne wysokości pozwalają na wydzielenie poszczególnych marek. Podobna koncepcja pojawiła się też w schodkowym siedzisku, po którym wspiąć się można na obszerny parapet.

Najbardziej ozdobnym elementem jest zabytkowa przedwojenna ceramiczna posadzka, która – choć nadgryziona zębem czasu – sprawia, że nowoczesne wnętrze zachowuje ducha starej kamienicy. Kotara w kolorze cukierkowego różu, widoczna już z ulicy, przypomina, że to miejsce skierowane przede wszystkim do klientek płci pięknej, a i tworzone głównie przez młode kobiety.

Projekt wnętrza butiku
Projekt wnętrza sklepu
Projekt przymierzalni w butiku

Projekt ukazał się na łamach magazynu Czas na Wnętrze (09/2016).


Projekt: Marta Czeczko 

Zdjęcia: Łukasz Nowosadzki / ARCHILENS

Using Format