Projekt restauracji - Warszawa
Projekt wnętrza restauracji w Warszawie
Projekt lokalu gastronomicznego

Wnętrze restauracji serwującej kuchnię alzacką oraz warzone na miejscu piwo to nowoczesna przestrzeń z elementami charakterystycznymi dla francuskiego stylu. Lokal składa się z trzech odrębnych części: sali kawiarnianej, antresoli oraz dużej przestrzeni z typowo restauracyjnymi stolikami oraz miedzianymi kadziami browarniczymi.

To właśnie miedź jest jednym z istotnych elementów we wnętrzu. Przewija się w okładzinach ścian i lady kawiarnianej, a także oświetleniu i dodatkach dekoracyjnych. Podobnie jak zabezpieczona matową żywicą posadzka z betonu architektonicznego jest to element surowy, dlatego konieczne było wprowadzenie dodatkowej miękkości i elegancji, tak kojarzonej z francuskim stylem w projektowaniu wnętrz. Pojawia się między innymi biały marmur, który w formie lamperii i wysokich cokołów lad barowych okala całe wnętrze. Wszystkie siedziska są tapicerowane. Część krzeseł pokrywa kontrastujący z subtelną bazą welur w szlachetnym szmaragdowym odcieniu. Oryginalnym elementem jest drewniana trójwymiarowa mozaika stanowiąca przyciągający wzrok akcent na ścianach restauracji.

We lokalu pojawiają się również industrialne konstrukcje stalowe, których smukłe czarne profile kontrastują z jasnymi ścianami. Są to lekkie podwieszane konstrukcje z wieszakami na kieliszki oraz ramy przeszkleń doświetlających zaplecze gastronomiczne.

Projekt wnętrza kawiarni
Projekt sali restauracyjnej - Warszawa
Projekt lokalu restauracji w Warszawie

Projekt i wizualizacje: Marta Czeczko

Using Format