Projekt kawalerki
Projekt wnętrza kawalerki
Projekt kuchni w kawalerce

W pied-à-terre w samym sercu Paryża udało się odrestaurować oryginalne elementy, takie jak ceramiczne kafle na posadzce czy drewniane belki stropowe, i uzupełnić je elementami z równie szlachetnych materiałów: litego drewna, skóry i blachy cynkowej pokrytej piękną patyną. Całość to połączenie klimatu rustykalnego z nowoczesnym, a charakteru dodają industrialne oprawy oświetleniowe i naturalne tkaniny.

Oryginalnym rozwiązaniem jest wydzielenie łazienki w formie kubiku, który przywodzi na myśl wstawioną do wnętrza metalową kostkę. Dzięki temu zabiegowi przestrzeń jest optycznie powiększona, gdyż belki stropowe biegną nieprzerwanie po całej powierzchni sufitu.

Wszystkie zastosowane we wnętrzu materiały zostały starannie dobrane. Metalowe ściany łazienki pięknie współgrają z heksagonalnymi ceramicznymi kaflami, a fronty szafek kuchennych, pokryte warstwą barwionego na grafitowy kolor betonu, podkreślają strukturę wykonanych ze starych dębowych desek blatu oraz stolika barowego.

Wzrok każdego gościa od przekroczenia progu oryginalnych drewnianych drzwi przykuwa hipnotyzujący portret autorstwa francuskiego fotografa Freda Meylana.

Projekt małego mieszkania
Projekt małego wnętrza
Projekt małej łazienki

Projekt: d.mesure (paryskie studio wnętrz)

Współpraca: Marta Czeczko

Zdjęcia: Stephen Clément

Using Format