Projekt zakłada koncepcję przywrócenia przestrzeni kultowego żoliborskiego kina "Tęcza" dawnej świetności. Jego celem było zwrócenie uwagi na potencjał opuszczonego i niszczejącego budynku. Ważne było zachowanie kulturotwórczego charakteru miejsca, a jednocześnie powrót do ideałów społecznikowskich. Zaproponowane rozwiązanie to wielofunkcyjne, łatwo modyfikowalne wnętrze. Nowa sala widowiskowa, umożliwiająca organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, w tygodniu jest przestrzenią coworkingową, we foyer na co dzień działa kawiarnia. Taka koncepcja stwarza warunki dla rozwoju oraz integracji mieszkańców Spółdzielni WSM poprzez jej własną infrastrukturę.
Oprócz stworzenia przestrzeni na koncerty czy spektakle teatralne, konieczne było wprowadzenie funkcji dodatkowych, będących zarazem odpowiedzią na zapotrzebowanie okolicznych mieszkańców i pozwalającego na samofinansowanie przestrzeni. Rozwiązaniem było stworzenie we wnętrzu modyfikowalnego podziału przestrzeni, który pozwalałby na optymalne, funkcjonalne wykorzystanie jej w codziennym użytkowaniu. Projekt zakłada stworzenie przestrzeni na centrum coworkingowe dla branży kreatywnej, czyli przestrzeni umożliwiającej freelancerom komfortową pracę przy wynajętym stanowisku w przeznaczonych do tego, odpowiednio wyposażonych pomieszczeniach, oraz małą gastronomię. To funkcje wspierające rozwój lokalnej społeczności oraz integrujące mieszkańców.
W projekcie istotne było nawiązanie do lat 60., początków świetności kina „Tęcza”. Stąd motywem przewodnim w zakresie materiałów wykończeniowych jest mozaika. Kolorystyka również nawiązuje do stylistyki owego okresu, ponadto nasuwa skojarzenia z pracami graficznymi Pawła Susida (którego twórczość związana jest z kinem). Ważnym elementem, mocno warunkującym rozwiązania kompozycyjne, była także istniejąca łamana ściana w przestrzeni hallu wejściowego. To jej geometria narzuca rysunek posadzki w hallu wejściowym i do niej nawiązują zaprojektowane elementy podziałów w systemie harmonijkowym.
Projekt został zaprezentowany na wystawie Coming Out Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w magazynach Aktivist!, LABEL Magazine oraz WhiteMAD.