Projekt mieszkania - Warszawa Mokotów
Projekt wielofunkcyjnego mieszkania
Projekt mieszkania miłośnika rowerów

Mieszkanie na warszawskim Mokotowie w całości zostało podporządkowane funkcjom, które ma spełniać. Każdy element jest przemyślany i starannie zaprojektowany. Najlepszym tego przykładem jest strefa wejściowa, stanowiąca zarówno przestrzeń przedpokoju z miejsce na rower i potrzebne akcesoria, jak i kąt do pracy. Ten od salonu i kuchni oddzielony jest częściowo ażurowym przepierzeniem z poprzecznie ustawionych drewnianych desek.

Dbałość o stronę praktyczną nie oznacza, że forma całkowicie ustąpiła funkcji - wręcz przeciwnie. W mieszkaniu pojawia się wiele oryginalnych elementów, zestawień materiałowych i kolorystycznych. Nieotynkowany betonowy sufit kontrastuje z dębowym parkietem ułożonym w jodełkę, a surowe stalowe fronty kuchenne odbijają delikatny róż tapicerki modułowej sofy.  Przy nowoczesnym stole stanęła kolekcja różnych modeli thonetowskich krzeseł, które stanowią spójną całość dzięki pomalowaniu wszystkich egzemplarzy na kolor czarny. W łazience natomiast zastosowane zostały wzorzyste kafle zaprojektowane przez hiszpańskie studio Yonoh.

Pomimo nowoczesnej stylistyki we wnętrzu nie brakuje koloru ani zróżnicowanych faktur. Przewijają się one w naturalny sposób w poszczególnych elementach, zwłaszcza w kolekcji grafik współczesnych twórców. Ważną rolę odrywa odpowiednie oświetlenie - liniowe strumienie ślizgają się po poszczególnych materiałach podkreślając ich fakturę, a kierunkowe spoty  wydobywają pojedyncze elementy projektu. Dzięki dbałości o detal nie ma tu elementów przypadkowych czy zbędnych.

Nowoczesny projekt mieszkania
Projekt nowoczesnej łazienki
Projekt pokoju dziecięcego

Projekt i wizualizacje: Marta Czeczko

Using Format