Projekty wnętrz luksusowych
Projekt luksusowego apartamentu
Projekt mieszkania w kamienicy

To luksusowe wnętrze zakochanej w antykach francusko-rosyjskiej pary wypełniają jedyne w swoim rodzaju materiały oraz meble sprowadzone z paryskich pchlich targów. Mieszkanie znajduje się w zabytkowej kamienicy w samym sercu czeskiej Pragi. Projekt łączy ducha starego wnętrza z przepychem unikatowych materiałów i elementów wyposażenia. Kolebkowe sklepienia eksponują oczyszczoną cegłę, a ściany pokryte są tynkiem nakładanym tradycyjną metodą. Ta oryginalna baza została wypełniona znaleziskami z paryskiego targu Les Puces de Saint-Oue, znanego z niezwykłych kolekcji antyków oraz nowoczesnego wzornictwa.

Ton każdemu z pomieszczeń nadają pojedyncze elementy, takie jak stare witraże wykorzystane w nowoczesny sposób (na przykład jako osłona okapu kuchennego), dekoracyjne tapety, odrestaurowany żeliwny piec czy wanna z polerowanego mosiądzu.

We wnętrzu płynnie mieszają się również inspiracje Wschodem i Zachodem. Obok ludwikowskich mebli pojawiają się orientalne zdobienia, carskie złocenia przeplatają się z dyskretnymi motywami biblijnymi. Wnętrze mieszkania jest bardzo nastrojowe, co pozwala w skupieniu badać wszystkie detale i podziwiać kunszt dawnych mistrzów rzemiosła. Projekt jest ucztą tak wizualną, jak i intelektualną - odkrywanie kolejnych warstw jest ogromną przyjemnością

Projekt wnętrza w zabytkowej kamienicy
Zabytkowe wnętrze w nowej odsłonie
Wnętrze high-end
Projektowanie high-end
Projektowanie wnętrz lususowych
architektura wnętrz
autorskie projekty wnętrz
projektowanie pod klucz

Projekt ukazał się na łamach magazynu Marie Claire Maison (01-02/2018). 


Projekt: d.mesure (paryskie studio wnętrz), coll-coll (praska pracownia architektoniczna)

Współpraca: Marta Czeczko

Zdjęcia: Didier Delmas dla Marie Claire Maison

Using Format